Medytacja Hawajska – 12 Oddechów. Kahuni

Hawajska medytacja do nawiązania kontaktu z umysłem nadświadomym

lloijhHawajczycy wierzą, że istnieje umysł zwany nadświadomością.

Umysł ten wg nich znajduje się na czubku głowy i to właśnie z niego pochodzą oświecenia znane także jako momenty Eureka.

Kahuni używają tej medytacji w czyli w metodzie wprowadzania ładu do czynienia niezwykłych rzeczy.

Kontakt z nadświadomością jest przydatny gdy poszukuje się rozwiązania do nurtującego problemu lub do znalezienie najlepszej możliwej decyzji do podjęcia. Jest też nadzwyczaj przydatne przy realizacji projektów, aby zacząć na tzw. dobrej stopie.

Medytacja jest prosta i składa się z oddechów.

Oddech 1.
W trakcie pierwszego oddechu, należy wciągnąć powietrze przez nos i skupić się na tym jak przepływa ono przez nos do środka.

Oddech 2.
Skupiam się na tym jak powietrze przepływa przez nos i jednocześnie zwracam uwagę na to jak mój wdech powoduje, że moja klatka piersiowa się podnosi. Jeśli leżę pod kocem czy pod kołdrą to patrze jak podnosi się razem z moją klatką piersiową.

Oddech 3.
Skupiam się na nosie i ruchu klatki piersiowej i zwracam uwagę dodatkowo na biciu swojego serca. Jeśli jestem zrelaksowany tak bardzo, że nie jestem w stanie wyczuć rytmu serca to wykonuje najpierw kilka głębokich wdechów aby pobudzić serce.

Oddech 4.
Jestem skupiony na nosie, ruchu klatki piersiowej i biciu swojego serca. W trakcie tego wdechu skupiam się na całym swoim ciele. Jeśli ten krok nie powiódł się za pierwszym razem to wracam do kroku 3 i staram się skupić na całym swoim ciele raz jeszcze.

Oddech 5.
Czuję że jestem skupiony na całym swoim ciele. Powtarzam więc do siebie. „Jestem gotowy na kontakt z moją nadświadomością”

Oddech 6.
Czuję że jestem skupiony na całym swoim ciele. Powtarzam więc do siebie. „Jestem otwarty na kontakt z moją nadświadomością”

Oddech 7.
Jestem w kontakcie z umysłem nadświadomym. Zadaje mu pytanie i akceptuje pierwszą odpowiedź, która dostałem. Następnie wykonuje akcje w kierunku który dostałem od tego umysłu. Krokiem może być, napisanie czegoś, lub wykonanie telefonu, wyjście po coś, generalnie cokolwiek co można nazwać pierwszym krokiem.

W 7 oddechu jestem już w kontakcie z nadświadomością i jeśli chce to mogę przerwać medytacje w tym momencie lub przejść do następnego kroku wraz z kolejnym oddechem.

Oddech 8.
Wyobrażam sobie jasny słup światła nad sobą, świecący wprost na mój czubek głowy. Mówię do siebie, że teraz przystępuje do regeneracji many. Jest to ważny krok, bo trzeba powiedzieć podświadomości co będziemy robić.

Oddech 9.
Skupiam się na czubku głowy i mówię „Pobieram”

Oddech 10.
Skupiam się na swoim brzuchu gdzie rezyduje większość many i mówię „Gromadzę”

W tym miejscu można się zatrzymać i powtarzać oddech 9 i 10, dowolną ilość czasu w celu regeneracji many. Nie ma limitu na ilość many, którą można zgromadzić. Chyba że ktoś myśli że jest granica wtedy będzie limit.

Jeśli chce to mogę przejść następne dwa kroki, którymi można wysyłać manę w jakimś kierunku, poprzez intencje. Np. marzenie, cel, lub najlepiej informacja co trzeba zrobić, która przyszła od naswiadomości w oddechu 7. W tym celu wizualizuję sobie to coś.

Oddech 11.
Widzę obraz tego czegoś co chce. Kieruję na to swoją uwagę i mówię „Zamierzam”

Oddech 12.
Skupiam uwagę na tym co chce i mówię „Wysyłam”

Można powtarzać od oddechu 9 do 12, jeśli się chcę zmaterializowania czegoś konkretnego.

iuty

źródło:
Robert Drymajło
http://robertdrymajlo.blogspot.ie/

strona główna: www.elemiah.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Warsztat.Elemiah