Pijawki na wątrobę

Hirudoterapia a wątroba

Rewitalizacja wątroby. Zdj. dr n.med.Maciej Paruzel
Rewitalizacja wątroby. Zdj. dr n.med.Maciej Paruzel

Wątroba to narząd, który stanowi ważny element układu pokarmowego i jest ośrodkiem wielofunkcyjnego działania. Zbudowana jest z płatów i widocznych tylko pod mikroskopem zrazików, między którymi znajdują się tętnice, żyły. Wątroba spełnia wiele funkcji, spośród których najważniejszą chyba jest wydzielanie żółci. Wydzielina ta jest magazynowana w woreczku żółciowym i w razie potrzeby uwalniana, bowiem jest niezbędna w procesie trawienia i wchłaniania tłuszczów w jelicie. Początkowe objawy chorób wątroby są mało uchwytne, nietypowe i często nie łączone z niewydolnością wątroby. Dolegliwości ze strony wątroby obejmują ogólnie złe samopoczucie, zmęczenie, osłabienie, czasami nudności i wymioty, ból i dyskomfort w jamie brzusznej. Wątroba w trakcie przewlekłego, czy ostrego zapalenia, spowalnia swe czynności fizjologiczne, jest znacznie mniej wydolna jako „fabryka chemiczna” organizmu, co rzutuje na osłabienie wszystkich funkcji życiowych. Sama wątroba nie boli. Jest to narząd praktycznie nieunerwiony. Ból pojawia się jako efekt rozprzestrzeniającego się stanu zapalnego na okolice wątroby lub jako efekt jej powiększenia i nacisku na struktury ją otaczające.

Oczyszczanie organizmu z toksyn. Zdj. dr n.med. Maciej Paruzel
Oczyszczanie organizmu z toksyn. Zdj. dr n.med. Maciej Paruzel

Złe funkcjonowanie wątroby ma znaczący wpływ na poziom cholesterolu we krwi, a co za tym idzie również znacząco może wpływać na ciśnienie tętnicze krwi i choroby związane z układem krwionośnym. Źle ukrwiona wątroba gorzej funkcjonuje i w ten sposób zamyka się nam pętla.

Wątroba a hirudoterapia

Stawianie pijawek w okolicy wątroby, a zwłaszcza w części gdzie znajduje się woreczek żółciowy, ma za zadanie przywrócenie funkcji tych narządów do stanu normalnej pracy oraz zwiększenia przepływu krwi. Wyregulowana wątroba ma również spory wpływ na odchudzanie. Właściwa gospodarka tłuszczowo-cukrowa znacząco wpływa na nasz metabolizm. Czujemy się lepiej, mamy więcej siły, gdyż strawiony pokarm zostaje spalony i zamieniony na energię, a nie jak w przypadku problemów z wątrobą zostaje odłożony jako tkanka tłuszczowa.

Wątroba
Wątroba

Leczenie polega na stawianiu pijawek w okolicach wątroby.
Wykonujemy 1-4 zabiegi z użyciem 4-8 pijawek w odstępach 3-5 dniowych.

Autor artykułu oraz źródło: www,abcpijawek,pl

hirudoterapia Bydgoszcz http://elemiah.pl/hirudoterapia