Srebro koloidalne – naturalny antybiotyk – niszczy 650 mikroorganizmów

Udostępnij na:

Srebro koloidalne zwane jest naturalnym antybiotykiem, wodą srebrzaną. W ciągu 6 minut niszczy 650 chorobotwórczych mikroorganizmów. Nie niszczy pożądanej flory bakteryjnej.  Jest swego rodzaju katalizatorem, który odcina bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny od enzymu, którego potrzebują do przetworzenia tlenu. W ten sposób chorobotwórcze mikroorganizmy są w naturalny sposób eliminowane z organizmu.

Ze względu na bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości jest ono dodawane do kosmetyków, np. mydeł czy kremów.

Wspomaga leczenie przeziębień, grypy, anginy, kataru, kaszlu, zapalenia gardła, zatok, oskrzeli, płuc i innych infekcji bakteryjnych.

Srebro koloidalne to mikroskopijne cząsteczki – jony srebra, zawieszone w dejonizowanej wodzie. Struktura koloidu jest taka sama jak wewnętrznych płynów ustrojowych. Stąd jego przyswajalność wynosi od 90 do 100%.

jest nietoksyczne,
– nie akumuluje się w organizmie.  Zostaje z niego w ciągu kilku dni    wydalone,
– nie osłabia wątroby,
– nie podrażnia układu pokarmowego,
ochrania układ odpornościowy i pomaga mu się zregenerować,
– oczyszcza organizm z martwych ciał mikrobów, wydalanych przez nie toksyn,
– pomaga uregulować trawienie,
– pomaga w zwalczaniu infekcji układu oddechowego, stanach zapalnych stawów i mięśni,
– łagodzi infekcje skóry, trądzik, alergie, grzybice, drożdżyce,
goi zakażone rany, oparzenia, odmrożenia,
– przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka – podczas gojenia nie pozostają blizny.
– dodaje sił,
– podnosi jasność i bystrość myślenia.

Cząsteczki srebra koloidalnego można obserwować przez mikroskop elektronowy. Im mniejsza cząsteczka, tym lepsza jest skuteczność koloidu. Optymalna wielkość cząsteczek srebra do użytku wewnętrznego to 1,5 do 5 nm. Większe cząsteczki stosuje się do okładów zewnętrznych.

Już w starożytności wykorzystywano bakteriobójcze właściwości srebra. Picie ze srebrnych pucharów, czy też wrzucanie srebrnej monety do mleka lub wody przedłużało trwałość i świeżość płynów. Natomiast podczas XIV-wiecznej epidemii dżumy w Europie bogaci rodzice, jako sposób na zarazę, dawali swoim dzieciom do ssania srebrne łyżeczki. W XIX wieku w Niemczech odkryto, że łagodny roztwór srebra działa odkażająco w przypadku stanów zapalnych oczu, jednocześnie nie podrażniając śluzówki. Nawet do dziś stosowane są praktyki trzymania srebrnej łyżeczki w ustach, co prowadzi do zaniku opryszczki. Znane od ponad 90 lat srebro koloidalne uważane jest za naturalne lekarstwo.

Srebro Koloidalne można przyjmować wewnętrznie, stosować zewnętrznie na skórę, używać do płukania gardła, jamy ustnej, zatok, inhalacjiirygacji pochwy oraz jako składnik lewatywy. Doskonałe dla osób osłabionych, często chorujących, cierpiących na chroniczne zmęczenie.

Zanim zaczniemy go stosować warto skonsultować się z lekarzem (dotyczy to wszystkich suplementów diety).

mgr Małgorzata Papała Śliwa
www.elemiah.pl

Informacje o admin

Warsztat Elemiah. Medycyna Naturalna Bydgoszcz
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOSCI, Zdrowie i medycyna i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.