Leczy pijawkami! Ile krwi może wypić pijawka?

Czy słyszałeś kiedyś o dawnej metodzie leczenia pijawkami? O tym, jak w dawnych czasach, ludziom chorym na różnego rodzaju schorzenia, począwszy od grypy aż po ciężkie problemy zdrowotne, przykładano pijawki, które wysysały krew i tym samym miały ją oczyścić z wszelkich wirusów? Nie zdziw się, kiedy pójdziesz do lekarza internisty, a na stoliku w słoiczku zamiast medykamentów zobaczysz wijące się, głodne krwi pękate pijawki. Tak tak, otóż hirudoterapia, jak nazywa się ta metoda leczenia, to już od 2005 roku oficjalna metoda lecznicza! Oczywiście do tej, dość szokującej metody, stosuje się nie te wyłowione z przydrożnego stawu czy bagna pijawki, tylko sterylne ze specjalistycznej hodowli.

Jak zachowuje się pijawka przyłożona w pobliże chorego miejsca? Jest na pewno bardzo zadowolona z tej sytuacji, gdyż natychmiast za pomocą przyssawek szybko przysysa się do Twojej skóry (brrr) a następnie przebija bezboleśnie zębami, wpuszczając do rany różnego rodzaju hirudozwiązki, w tym środki znieczulające, przeciwbakteryjne, i wysysa krew. Jak już będzie dość syta, ten mały wampir po prostu odpada. Taka „kolacja”  trwa u pijawki około 90 minut, ale u niektórych przebiega to znacznie szybciej nawet 10-15 minut. Pijawki następnie zapraszane są do słoja ze spirytusem i tam błogo śpią.

Co prawda na efekty trzeba czekać nawet kilka dni, ale skoro wiele osób same zgłaszają się na kolejne terapie, oznacza to, że ta metoda naprawdę przynosi ulgę.

Jakie choroby leczy się tą metodą?

– niewydolność żylna z żylakami

– obrzęki owrzodzenia podudzi

– owrzodzenia tętnicze  (stopa cukrzycowa)

– bóle głowy (wtedy pijawki przykłada się do szyi)

– po przeszczepach kończyn lub utraconych części ciała

Oczywiście nie dla każdego pijawki są wskazane, odradzamy je osobom z anemią lub z zaburzeniami krzepnięcia krwi, niskim ciśnieniem czy niewydolnością nerek i wątroby.

ciekawostka: jednorazowo pijawka potrafi wyssać około 15 ml krwi, którą potem magazynuje i trawi nawet przez wiele miesięcy – nawet dwa lata!

źródło: http://urodaizdrowie.pl/